BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Politike

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar

Deputeti i Partisë Demokratike Bujar Leskaj, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin e tij social, në lidhje me vrasjet e ndodhura kohët e fundit në vend.

Sipas deputetit, kjo situatë vjen si rezultat i nënshtrimit dhe përdorimit të policisë nga politika.

Bujar Leskaj ka sulmuar qeverinë duke e akuzuar se inkurajon bandat dhe grupet mafioze.

Postimi i Plotë i Bujar Leskaj:

Jetë e rrezikuar!

!Dy të vdekur dhe një i plagosur është bilanci i atentatit me breshëri Kallashnikovi në Vlorë, në afërsi të Panajasë, duke u përsëritur pikë për pikë i njëjti skenar si në Elbasan, Laç e Fushë Krujë!

!Edhe kësaj here ekzekutimi është i tipit mafioz, duke vërtetuar që edhe Vlora është nën pushtetin e krimit të organizuar e ordiner!

!Një vrasje ditën për diell e vërteton këtë gjë!

!Përgjegjësia zero nga një sekt që është dorëzuar përpara krimit!

!Policia e Shtetit nuk ka fuqi parandaluese, goditëse e ndëshkuese, sepse drejtuesit e saj të lartë, ministra e ish- ministra, nga 2014 e këtej janë të kompromentuar keqazi me krimin, drogën dhe pazaret e pista me grupimet mafioze, duke lejuar kultivimin, kontrabandën e hashashit dhe drogave të tjera të forta duke na kthyer në një udhëkryq të shpërndarjes së drogës në Evropë.

!Kjo gjendje vjen si rezultat i nënshtrimit dhe përdorimit të policisë nga politika, veçanërisht në zgjedhjet e 25 prillit 2021!

!Por përgjegjësi për daljen jashtë loje të policisë e rendit, në Durrës, Laç, Vlorë, Elbasan, Shkodër dhe të tjera dhe nxitjen e konflikteve e ka vetë kreu i sektit në pushtet, i cili fillimisht i inkurajon bandat dhe grupet mafioze, pastaj me cinizëm thotë: Kokat hëngshin!”, duke harruar që edhe këta janë djem nënash shqiptare.

!Nga një përgjegjësi dhe mentalitet i tillë, drejtuesi i ri i Policisë së Shtetit duhet të shkëputet, nëse ka vullnetin, dëshirën e mirë dhe ndershmërinë për t’i shërbyer popullit dhe rendit publik, duke u mbështetur në pjesën e shëndoshë të policisë sonë, e cila nuk ka munguar e as mungon!

Më të lexuarat