BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Politike

“Vrasjet u urdhëruan nga lart”/ PS i bën thirrjen e fortë SPAK për ngjarjen e 21 Janarit: Të procedohet Berisha dhe Basha, provat e reja janë...

“Vrasjet u urdhëruan nga lart”/ PS i bën thirrjen e

Partia Socialiste do të dorëzojë sot në SPAK padinë penale ndaj Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe Ndrea Prendin në lidhje me ngjarjen e ndodhur në protestën e 21 janarit, ku u vranë katër protestues në bulevard.

Në një dalje për mediat nga selia rozë, sekretari i përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri deklaroi se dialogjet e reja të bëra publike tregojnë se vrasjet u urdhëruan nga lart.

“PS do të depozitojë sot në SPAK padi penale ndaj Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe Ndrea Prendin. Dialogjet e bëra publike tregojnë se vrasjet u urdhëruan nga lart. E kemi drejtuar gishtin te Sali Berisha menjëherë pas ngjarjeve tragjike.

Nuk besoj se ka pasur qytetarët që nuk e kanë kuptuar që porositësit ishin Sali Berisha dhe Lulzim Basha, Drejtësia e kohës zgjodhi të mos e shikonte. Edhe drejtësia e re është treguar e pafuqishme. Prova e re e bërë publike përmban të dhëna mbi fakte të reja që nuk i janë nënshkruar hetimeve të mëparshme. Janë dhënë urdhra për të shtënë me armë zjarri ndaj personave të pafajshëm. Përfshirja e ministrit Lulzim Basha në komunikim me radio rezulton e provuar.

Ndërhyrja e tij është bërë me porosi për të dhënë urdhrin e Sali Berishës. Nga deklarimet e bëra publike, krijohet bindja se Berisha ka qenë nën drejtimin e gardës përmes komunikimit me Bashën dhe Prendin. Nuk kemi të bëjmë me vrasje nga pakujdesia”, deklaroi ai.

Më të lexuarat