Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Xhafaj thirrje Arta Markut: Angazhohu seriozisht dhe heto Lulzim Bashën e të tjerët

Postuar: 20/09/2018 - 13:17

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i bën thirrje kryeprokurores Arta Marku të nisë hetimet ndaj deklarimeve të opozitës lidhur me akuzat e tyre se kryeministri Edi Rama dhe ai kanë përdorur pushtetin politik për të fituar dhe pastruar paratë e krimit dhe të drogës përmes lojrave të fatit.

"I bëj thirrje prokurorisë të angazhohet seriozisht të marrë përgjegjësitë për të ushtruar kompetencat për të hetuar mbi këto deklarime. Nuk mund të vazhdojmë më kështu. Çdo kush mund të shpifë, shantazojë çdo njeri të thjeshtë apo funksionar të lartë sic është ministri i Brendshëm dhe kryeministri".

Xhafaj i quajti mashtrime akuzat e opozitës se familja e tij ka lidhje direkte apo indirekte në fushën e lojrave të fatit dhe këtë e tha se e deklaronte me përgjegjësi ligjore dhe politike. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/02/2019 - 23:55

Ministrja për Shtetin dhe Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali duke folur për protestën e nesërme është shprehu se opozita bën gjithmonë të njëjtë gjë, por pa rezultat.

Postuar: 15/02/2019 - 22:56

Kur kanë mbetur edhe disa orë nga protesta e opozitës ka reaguar edhe avokati Spartak Ngjela.

Postuar: 15/02/2019 - 22:08

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj thotë se kupa është mbushur dhe protesta e ditës së nesërme është

Postuar: 15/02/2019 - 21:45

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla shprehet se populli e njeh shumë mirë se kush është

Postuar: 15/02/2019 - 21:01

Opozita e bashkuar ka thirrur qytetarët në protestën e së shtunës (16 shkurt), në atë që e quan

Postuar: 15/02/2019 - 20:34

Vetëm pak orë përpara protestës së opozitës në Tiranë, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi jep

Postuar: 15/02/2019 - 20:32

Ish-zv.minsitri i qeverisë së Edi Ramës, Taulant Muka deklaron se  ai nëse do të ishte në