BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Politike

"Xhaxhi hë të keqen mos e përdor administratën…", deputeti i Partisë Demokratike tregon arsyet se pse nuk do të votohet PD-ja në zgjedhjet e 14 majit

"Xhaxhi hë të keqen mos e përdor

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi tha në një intervistë për Euronews Albania se demokratët nuk janë të motivuar për të votuar PD-në sepse nuk e dinë se ku po shkon kjo parti.

“Ti po i detyron demokratët të shkruash një sigël që s’është e Partisë Demokratike sepse nuk ka emra individësh në Këshill, është sigla. Ti po i detyron demokratët de facto sot të mos votojnë siglën e Partisë Demokratike. Kjo po ndodh. Të paktën Partia Demokratike zyrtare të ruajë votën e vet dhe të forcojë bashkëpunimin. Unë uroj të jem 100% gabim, por mënyra si po shkon dhe lufta aq e fortë që po bëhet , po ndodh një skandal i vërtetë në sensin që demokratët vazhdojnë ta kenë me veten më shumë se me Ramën dhe Ramës i themi o xhaxhi a të keqen mos e përdor administratën. Pse kështu bëhet?! Kështu fitohet?! Këtë po prisnin shqiptarët?! Nëse kemi vajtur te kjo, vetëm sa kemi ndërruar kryetarin,” – u shpreh Korreshi

 

Më të lexuarat