Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ylli Manjani bën kërkesën urgjente për Ramën: Mendoje më mirë! Çeço rrypin e pykën ka, s'ka ç'të humbë më

Postuar: 24/05/2019 - 09:55

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani reagon pas letrës së tretë publike që kryeministi Rama shkruajti për kreun e PD-se, Lulzim Basha. Ai shprehet se vetëm Rama mund ti japë zgjidhje këtij problemi. Sipas Manjanit, kryeministri duhet të lexojë dhe përdorë nenin104 të Kushtetutës.

Reagimi

"Asnjë shanc të ndryshoni qeverinë pa zgjedhje" - kumton Kryeministri në letrën e tretë të mllefit kundër opozitës.

===============

Unë jam plotësisht dakort me këtë sentencë, pavarësisht dëshirës së mllefosur për të shkrirë opozitën.

Në thelb ashtu është, qeveria ndryshon vetëm me zgjedhje.

Prandaj, shpalli ato zgjedhje! Jepi vendit zgjidhje politike dhe parlament pluralist!

Shko në zgjedhje politike si çdo politikan normal. Në mos si Kurz, të paktën si Vuçiç apo si Gruevski.

Sot për sot je Kryeministër jo nga shumica e votave popullore, por nga marrëveshja anti-Kushtetuese me Bashën.

Ajo marrëveshje ra, ndaj duhet të vendosë populli për përfaqësimin e vet politik jo Ti, as Basha e as të dy bashkë ju! As të gjithë bashkë ju, pleq e të rinj politikanë!

Por, vetëm Ti ke në dorë zgjidhjen e problemit. Lexoje dhe përdore nenin104 të Kushtetutës. Ai nen është shkruar për këtë ditë.

Shko në zgjedhje, i padorëhequr ashtu siç je!

Shko në zgjedhje dhe o konfirmo veten në krye të qeverisë, ose lëre me kaq kët aventurë!

Lëri bashkitë, se siç i merr në dorëzim nga Çeçua do ja japësh prap Çeços si Çeçua!

Mendoje më mirë! Çeço rrypin e pykën ka, s'ka ç'të humbë më. Ai që humb je vetëm ti...

Sinqerisht.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke marrë mandatin e deputetit të lënë nga ish-deputetët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë

Postuar: 22/09/2019 - 16:59

Ministrja e Financave dhe Ekonimisë Anila Denaj deklaroi se qeveria shqiptarë është e gatshme të

Postuar: 22/09/2019 - 16:34

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shkruan se lëkundjet s

Postuar: 22/09/2019 - 16:16

"Të gjitha dëmet mund të përballohen nga fondi i emergjencës të qeverisë shqiptare"- kë