Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ylli Manjani del kundër Ilir Metës: Nuk do të doja një president të tillë. Ardian Dvorani është...

Postuar: 16/11/2019 - 23:58

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka gati padinë dhe paralajmëron se do të bëjë të hënën kallëzim penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvorani.

Por ish-ministri i LSI Ylli Manjani e konsideroi Ardian Dvoranin një kontribuues në sistemin e drejtësisë.

Manjani nuk është dakord as me reagimet publike të presidentit.

“Pra ju më ftoni të komentoj Ilir Metën apo presidentin? Sepse ka një problem shumë të madh, është e vështirë të bëjmë komente ca mendon Meta për Ramën apo Rama për Metën, këto janë muhabete klubi. Unë nuk dua të hy në këtë debat, mirë është të komentojmë mbi atë që bëjnë, jo mbi atë që thonë. Sepse ato që thonë në shumicën e rasteve nuk janë fare ato që bëjnë.

Psh, Presidenti në pikëpamjen time në të gjitha reagimet zyrtare ka qenë korrekt, po nuk ka qenë aq korrekt në reagimet publike. Të bësh batuta të ditësh, të ndërhysh në diskurin politik, nuk janë të natyrës së Presidentit të Republikës, ose unë nuk do të doja të ishte një president që të merret më këto gjëra,” tha Manjani ndërsa komentoi edhe padinë penale të paralajmëruar nga

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 09:25

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar në Durrës ekipin izraelit, të cilët po bëjnë vlerësimet dhe ekspertimet e banesave të dëmtuara nga tërmeti.

Postuar: 12/12/2019 - 09:20

Kryeprokurori Olsian Çela ka marrë mbështetjen e SHBA-së dhe BE-së në misionin e tij për të luftu

Postuar: 12/12/2019 - 09:10

Reforma në drejtësi dhe sidomos ngritja e organeve të reja të drejtësisë kanë qenë disa nga temat

Postuar: 12/12/2019 - 09:00

Reforma në drejtësi duket se po lë pa gjumë shumë politikanë në vend.

Postuar: 12/12/2019 - 08:55

Partia Demokratike ka kujtuar dje 29 vjetorin e themelimit të saj.

Postuar: 12/12/2019 - 08:36

Shqipëria e fillon kryesinë e radhës së OSBE-së për vitin 2020, ndërkohë që rajoni ku vepron orga

Postuar: 12/12/2019 - 07:58

Qeveria ka bërë bilancin paraprak të tërmetit të 26 nëntorit, i cili la pas 51 viktima e shumë dë