BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Politike

Ylli Manjani del kundër Ilir Metës: Nuk do të doja një president të tillë. Ardian Dvorani është...

Ylli Manjani del kundër Ilir Metës: Nuk do të doja një

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka gati padinë dhe paralajmëron se do të bëjë të hënën kallëzim penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvorani.

Por ish-ministri i LSI Ylli Manjani e konsideroi Ardian Dvoranin një kontribuues në sistemin e drejtësisë.

Manjani nuk është dakord as me reagimet publike të presidentit.

“Pra ju më ftoni të komentoj Ilir Metën apo presidentin? Sepse ka një problem shumë të madh, është e vështirë të bëjmë komente ca mendon Meta për Ramën apo Rama për Metën, këto janë muhabete klubi. Unë nuk dua të hy në këtë debat, mirë është të komentojmë mbi atë që bëjnë, jo mbi atë që thonë. Sepse ato që thonë në shumicën e rasteve nuk janë fare ato që bëjnë.

Psh, Presidenti në pikëpamjen time në të gjitha reagimet zyrtare ka qenë korrekt, po nuk ka qenë aq korrekt në reagimet publike. Të bësh batuta të ditësh, të ndërhysh në diskurin politik, nuk janë të natyrës së Presidentit të Republikës, ose unë nuk do të doja të ishte një president që të merret më këto gjëra,” tha Manjani ndërsa komentoi edhe padinë penale të paralajmëruar nga