BREAKING NEWS

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i dorëzohen autoriteteve shqiptare, riatdhesohen gra e fëmijë

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i
x
BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

Ylli Manjani i jep mesazhin e fortë Lulzim Bashës: Po e bëj personale! Në 14 qershor duhet të shkojë...

Ylli Manjani i jep mesazhin e fortë Lulzim Bashës: Po e bëj

Ish-ministri Ylli Manjani u shpreh se opozita nuk duhet të ketë tri synime kryesore pas zgjedhjeve. Njërën ai e lidh me integrimin në BE ndërsa dy të tjerat me ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe legjitimitetin e zgjedhjeve të kaluara lokale ku opozita nuk mori pjesë.

“Më datë 14 qershor, Lulzim Basha duhet të shkojë të takojë të gjithë liderët e Partive Popullore Evropiane që të lobojë për marrjen e një date për hapjen e negociatave një orë e më parë sepse kjo i duhet Shqipërisë, i duhet dhe opozitës gjithashtu.

E dyta, Lulzim Basha, po e bëj personale, do të duhet që të kondicionojë, ata mandate duhet t’i ketë një funksion të një agjendë politike që duhet të kulmojë me dy ngjarje të menjëhershme; e para ndërtimi i rregullave të eja zgjedhore dhe politike, sistemi politik është i kalbur, duhet përmbysur që t’i afrohet përfaqësimit proporcional. Tjetra është që duhet t’u rikthehet legjitimiteti të zgjedhurve lokal”, shprehet Manjani për Euro News Albania.

Më të lexuarat