BREAKING NEWS

“Prova të reja tronditëse”, Presidenti Meta bën lëvizjen e menjëhershme: Sapo firmosa...

“Prova të reja tronditëse”, Presidenti Meta bën
x

Politike

Ylli Manjani nuk përmbahet live: Nuk ka b*** njeri që as ta pushojë këtë çështje, as ta hetojë

Ylli Manjani nuk përmbahet live: Nuk ka b*** njeri që as ta

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar vendimin për rikthimin e dosjes 184 në Dibër.

Ai tha se prokuroria nuk po përgjonte Edi Ramën apo Damian Gjiknurin, por persona të inkriminuar.

Referuar kësaj dosjeje dhe përgjimeve që u publikuan nga Bild, Manjani tha se nuk ka b*thë njeri ta pushojë këtë çështje.

“Ta themi troç, nuk ka b*thë njeri që as ta pushojë këtë çështje, as ta hetojë, as ta çojë më tej, as ta lërë në vend. Ska çfarë thotë SPAK-u se nuk mund të marrë dështimin e një prokurorie tjetër.”- tha Manjani për emisionin “Tempora”.