BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë", profesori i sëmundjeve infektive jep lajmin që po e prisnim të gjithë: Pandemisë Covid-19 që pushtoi botën, po i vjen fundi! Ja pse nuk do të ketë valë të tretë

"Ndodh për herë të parë", profesori i
x

Politike

Ylli Manjani reagon pasi Rama i dha përgjigjen e prerë komisionerit për Zgjerimin e BE, del me deklaratën e papritur: Ka të drejtë të bëjë çfarë t'i dojë...

Ylli Manjani reagon pasi Rama i dha përgjigjen e prerë komisionerit

Kryeministri Edi Rama la të kuptohet se Parlamenti nuk do të presë opinionin e Komisionit të Venecias në lidhje me kodin e ri zgjedhor, pasi presidenti Ilir Meta e dërgoi ligjin e shumëdebatuar atje. Lidhur me këtë debat politik ka reaguar avokati Ylli Manjani, i cili shprehet se Rama të drejtë që refuzon Brukselin. “Për sa kohë që Brukseli dhe Ëashingtoni zyrtar, së bashku me ambasadat e tyre në Tiranë, shohin ende si "legjitim" çyrykparlamentin tonë, pa numrat e duhur sipas Kushtetutës dhe opozitë politike, Edi Rama ka të drejtë të bëjë çfardo ligji t'i dojë trapi!”, shkruan Manjani.

Postimi i Manjanit

Edi Rama ka sot 100% të drejtë që rrefuzon Brukselin Zyrtar.

Për sa kohë që Brukseli dhe Ëashingtoni zyrtar, së bashku me ambasadat e tyre në Tiranë, shohin ende si "legjitim" çyrykparlamentin tonë, pa numrat e duhur sipas Kushtetutës dhe opozitë politike, Edi Rama ka të drejtë të bëjë çfardo ligji t'i dojë trapi!

Vetë i kanë thënë se Parlamentin monist e ka "legjitim". Është kaq e thjeshtë.

Tjetër gjë pastaj nëse shqiptarët e pranojnë apo jo dhe përsa kohë, këtë standard të drejtimit të qeverisjes së tyre...

Më të lexuarat