BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x

Politike

Ylli Manjani shpërthen ndaj Lulzim Bashës: Shih mor zotni ndonjë punë tjetër se megjithmend s’qenke për këtë punë! Mos refuzo dëshminë para drejtësisë

Ylli Manjani shpërthen ndaj Lulzim Bashës: Shih mor zotni ndonjë

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar propozimin e kryedemokratit Lulzim Basha për dënimin me 20 vite burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura.

Manjani tregohet i ashpër me kryedemokratin, duke i thënë ta marrë seriozisht idenë e dorëheqjes dhe të nevojës emergjente që ka për të mësuar si të bëjë politikë pa Prokurori e Kod Penal!

Postimi i plotë

“20 vite burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura”- propozon Luli.

Vazhdon bën politikë me Kodin Penal, SPAK e prokurorinë. E çfarë politike pa?! Burg për të zgjedhurin dhe dekoratë për hajdutin!!! Më shumë burg për një të zgjedhur sesa për një dhunues apo pastrues parash fjala vjen… Se ata që rrefuzojnë të dëshmojnë para drejtësisë nuk i përmend…

Dmth, po nuk të zgjodhi Luli deputet duhet të të zgjedhë Prokuroria!!! Ndryshe nuk quhet. Populli ska asnjë rol në zgjedhje!!!

Po ta lemë mënjanë budallëkun në atë që propozon, si ka mundësi që një politikan proçesin elektoral e quan gjithmonë proçes penal?!

E ka fiksim që ti çojë të gjithë të zgjedhurit në prokurori.

Ndoshta ngaqë shkon vetë shpesh andej dhe me ç’duket do të duhet të vijojë të shkojë për kohë të gjatë, i duket normale që atje duhet të shkojnë të gjithë…

Dmth ky as ka e as pati ndonjëherë haber në politikë. Zaten prandaj vetëm humb.

****

Shih mor zotni ndonjë punë tjetër se megjithmend s’qenke për këtë punë!

Merre seriozisht idenë e dorëheqjes dhe të nevojës emergjente që ke për të mësuar si të bësh politikë pa Prokurori e Kod Penal!

Dhe mos rrefuzo dëshminë para drejtësisë, si fillim!

Shko iher atje, dëshmo, pastaj na trego për propozimet hajvançe që ke në kokë!

Pffffff….