BREAKING NEWS

Kush e kërcënoi dhe kanosi SPAK-un? Vjen paralajmërimi i fortë i SHBA-së, ja çfarë pritet të ndodhë në vijim

Kush e kërcënoi dhe kanosi SPAK-un? Vjen paralajmërimi i
x

Politike

Ylli Manjani sulmon qeverinë Rama: Ja cili ishte krye mesazhi që emetoi Rilindja këtë javë

Ylli Manjani sulmon qeverinë Rama: Ja cili ishte krye mesazhi që

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani nëpërmjet një postimi në Facebook nuk i ka kursyer sulmet ndaj qeverisë Rama. Ai ka ironizuar dosjen e SPAK për përgjimet e komisionerëve dhe shton se kjo çështje u bë bajate kur u zbulua gjendja ekonomike e të akuzuarve.

Postimi i plotë:

Krye mesazhi që emetoi Rilindja këtë javë që lamë ishte:

"...Komisionerët që arrestoi SPAK ishin në shumicë të PD dhe LSI. Kjo tregon qartë se kush flet për vjedhje e kush i vodhi zgjedhjet e 2017..."

E bënë lajm me detyrim nëpër media këtë mesazh, tjetër punë se u sfumua shpejt kur doli se po arrestonin të vdekurit. U bë edhe më bajate kur media zbuloi se ç'fakirë ishin ata të gjallë që i akuzon Rilindja nëpërmjet SPAK...

Por mesazhi që Edi Rama dha ishte se PD dhe LSI urdhëruan komisionerët e tyre që të vidhnin vota për llogari të PS.

Super llogjikë, apo jo!
Top fare!

Më të lexuarat