Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Debati për listat e hapura, Rama PARALAJMËRON opozitën: Këtë gjë harrojeni!

Debati për listat e hapura, Rama PARALAJMËRON opozitën:
x

Politike

Ylli Manjani zbulon se çfarë fshihet pas vendimit të bujshëm për Ylli Ndroqin: Uroj që SPAK të mos jetë pjesë e kësaj loje!

Ylli Manjani zbulon se çfarë fshihet pas vendimit të

GJKKO ka vendosur sekuestrimin e pasurive të biznesmenit Ylli Ndroqi.

Ky vendim është marrë pas hetimeve të Prokurorisë së Posaçme (SPAK).

Për ish-ministrin e Drejtësisë Ylli Manjani ky vendim është hakmarrje ose për një pazar të prishur, ose si përpjekje për të ndërtuar një pazar të ri.

“Me thënë të drejtën ajo që kam mësuar në këto 30 vitet e fundit, sulmi i pushtetit ndaj medias bëhet për dy arësye:

Ose si hakmarrje për një pazar të prishur, ose si përpjekje për të ndërtuar një pazar të ri...

Parimet e lirisë, demokracisë e shtetit ligjor janë të kompromentuara rëndë në këto raste. Dhe nuk merret më vesh se për faj të kujt ndodh kompromentimi...

Uroj që SPAK të mos jetë pjesë e kësaj loje!”, shkruan Ylli Manjani.

 

Më të lexuarat