BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x

Politike

Yuri Kim shkeli Konventën e Vjenës? Gazetari del me reagimin e fortë, zbulon se çfarë thotë neni 41/1

Yuri Kim shkeli Konventën e Vjenës? Gazetari del me reagimin e

Gazetari Endri Xhafo thotë se ish-kryeministri Sali Berisha, i cili e konsideron një guvernatore, ambasadoren e SHBA-ve, Yuri Kim, e njeh shumë mirë politikën amerikane.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Xhafo iu referua fjalës së Berishës, sipas të cilit, Yuri Kim-i ka shkelur Konventën e Vjenës.

Xahfo nënvizoi se neni 41/1 i Konventës së Vjenës, thotë se asnjë ambasador nuk mund të ndërhyjë në punët e brendshme të një vendi tjetër.

“Ish-kryeministri Sali Berisha, i cili e cilëson sot Yuri Kim-in guvernatore, e ka njohur politikën amerikane në lëkurë, por edhe mirë sesi funksionon. Ai thotë, Yuri Kim-i është guvernatore dhe ka shkelur Konventën e Vjenës.

Çfarë thotë Konventa e Vjenës? Ka vetëm një nen 41/1, që thotë se asnjë ambasador nuk fut hundët në punët e një vendi tjetër. Deri ku ata mund të ndërhyjnë dhe të fusin hundët në punët tona?”, theksoi ai.