BREAKING NEWS

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e antimafias italiane, paralajmëron Artan Hoxha dhe zbulon emrin kush është ‘peshku i madh’

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e
x

Politike

Yuri Kim takohet me Drejtorin e Përgjithshëm të Doganave, zbulon për çfarë kanë folur dhe u dërgon sinjalin e qartë ‘kokave të krimit’

Yuri Kim takohet me Drejtorin e Përgjithshëm të Doganave, zbulon

Ambasadorja Yuri Kim është takuar me Drejtorin e ri të Përgjithshëm të Doganave, Gent Gazheli. Kim zbulon detaje nga takimi, ku një ndër pikat që kanë diskutuar ka qenë ndalimi i krimit të organizuar.

“Unë u takova me Drejtorin e ri të Përgjithshëm të Doganave, Gent Gazheli, për të diskutuar rëndësinë e lehtësimit të biznesit të ligjshëm, garantimin e sigurisë dhe kontrollit në lëvizjen e mallrave dhe sigurimin e përgjegjësisë. Ne ramë dakord për të rritur bashkëpunimin për të ndaluar krimin e organizuar dhe korrupsionin”, shkruan Yuri Kim në Tëittër.