Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhen detaje nga takimi Kerry-Basha, ja 4 deputetët që do të shoqërojnë kreun e opozitës

    Zbardhen detaje nga takimi Kerry-Basha, ja 4 deputetët që do të shoqërojnë kreun e opozitës

Postuar: 13/02/2016 - 19:09

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë ditën e nesërme një takim me Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry.
 
Kerry vjen nesër në Tiranë për një vizitë zyrtare, ndërsa takimi me kreun e opozitës do të zhvillohet në ambientet e hotel “Rogner”.
 
Më herët, është njoftuar se Basha do të shoqërohet në takim nga 4 deputetë demokratë. Mësohet se do të shoqërojnë Bashën në takim deputetët Edi Paloka, Edmond Spaho, Jorida Tabaku dhe Aldo Bumçi.
 
Kerry do të zhvillojë gjithashtu takime me homologun shqiptar, Ditmir Bushati, dhe kryeministrin Edi Rama, ndërsa në aeroport do të pritet nga Presidenti Bujar Nishani.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 07:07

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar për arrestimin e ish-deputetit të PD-së, Klevis Balliu dhe 9 protestuesve të tjerë.

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që s

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At