Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhen detajet, kjo është shifra e majme që Bashkimi Europian investon në vendin tonë

Postuar: 21/05/2019 - 22:30

 Sot u zhvillua Komiteti Vjetori Monitorimit të Instrumentit të Para-Anëtarësimit (IPA), në të cilën BE konfirmoi angazhimin e saj si donatori më i madh në Shqipëri.

Sipas statistikave, Bashkimi Europian ka dhënë në Shqipëri financime grantesh për rreth 650 milionë euro. Këto grante janë përcaktuar për periudhën 2014-2020.

Postimi i plotë:

‘Bashkimi Europian konfirmon angazhimin e tij si donatori më i madh në Shqipëri me 650 milionë € financime grantesh të përcaktuara për periudhën 2014-2020.

Sot, gjatë Komitetit vjetor të Monitorimit të Instrumentit të Para-Anëtarësimit (IPA), partnerët shqiptarë dhe europianë rishikuan rezultatet e përgjithshme, progresin dhe sfidat e programeve të BE-së në sektorë të tillë si administrata publike, uji, përfshirja sociale, punësimi, lufta kundër krimit dhe drejtësia’.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 15:04

Lideri i opozitës Lulzim Basha do të dalë mesditën e sotme në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat.

Konferenca do të mbahet në orën 15:00.

Postuar: 20/06/2019 - 14:47

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish për situatën politike, ndërsa apelon për palët që të refle

Postuar: 20/06/2019 - 14:30

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe gjatë fjalës së tij në Kuvend tha se do të ndëshkohen të gjithë

Postuar: 20/06/2019 - 14:25

Ish-deputeti i PD-së Flamur Noka ka reaguar përmes një statusi në facebook lidhur me reagimet që

Postuar: 20/06/2019 - 14:25

Publikimi i përgjimeve të reja të ‘Bild” ka rindezur sërish debatin.

Postuar: 20/06/2019 - 14:15

Partia Demokratike në Dibër ka reaguar nëpërmjet ish-deputetit Xhemal Gjunkshi pas përgjimeve të

Postuar: 20/06/2019 - 14:00

Nga foltorja e Kuvendit deputeti Kujtim Gjuzi i ka dërguar një mesazh ish liderit të PD, për prot