Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhet axhenda e John Kerry, takimin e parë me Presidentin Nishani

Zbardhet axhenda e John Kerry, takimin e parë me Presidentin Nishani

Postuar: 12/02/2016 - 13:59

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry do të mbërrijë ditën e dielë më 14 shkurt në Tiranë për një vizitë zyrtare.
 
Diplomati amerikan do të mbërrijë në aeroportin Nënë Tereza në orën 09:00 dhe do të pritet nga Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani. 
 
Sekretarit Kerry do t’i organizohet pritje zyrtare në Presidencë pas largimit nga aeroporti. Pas takimit me Nishanin, Sekretari i SHBA do të vijojë takimet me liderët e tjerë politikë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 23:59

Ditën e sotme kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim me mediat për të folur lidhur me ngërçin e Gjykatës Kushtetuese.

Postuar: 15/11/2019 - 23:07

 Prej 7 ditësh Agim Kajmaku, ish-kryetar i bashkisë së Vorës është në kërkim nga policia, nd

Postuar: 15/11/2019 - 22:22

Ish ministri Ditmir Bushati është duke kryesuar misionin vëshgues të OSBE në zgjedhjet parlamenta

Postuar: 15/11/2019 - 22:01

Kryetarja e Bashkisë Shkodër në detyrë,  Voltana Ademi e ftuar në emisionin “Pa protok

Postuar: 15/11/2019 - 21:59

Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për vakancën e shpallur nga Kreu i Shtetit,

Postuar: 15/11/2019 - 21:48

Kryetarja e Bashkisë së Shkodërës në detyrë Voltana Ademi e ftuar në emisionin 'Pa Protokoll&

Postuar: 15/11/2019 - 21:14

Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, në debatin që po zhvillohet për emërimet në G