Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhet biseda Merkel-Nishani, Presidenti: Gjermania, vend simbol i punës e dinjitetit. Kancelarja: E impresionuar nga përparimi i Shqipërisë

Zbardhet biseda Merkel-Nishani, Presidenti: Gjermania, vend simbol i punës e dinjitetit. Kancelarja: E impresionuar nga përparimi i Shqipërisë

Postuar: 08/07/2015 - 19:09

Është zbardhur biseda e zhvilluar sot mes kancelares Angela merkel dhe Presidentit Bujar Nishani. Presidenti Nishani e ka konsideruar historike ditën e sotme, duke u shprehur se Gjermania është vend simbol i punës, dinjitetit dhe prosperitetit. 
 
"Sot është një ditë historike për marrëdhëniet mes dy vendeve. Gjermania, vend simbol i punës, dinjitetit, prosperitetit. Vizita, mesazh i rëndësishëm inkurajues për Shqipërinë", ka deklaruar Nishani.
 
Ndërkohë, kancelarja Merkel ka thënë se ndjehet e impresionuar nga përparimi i vendit tonë që prej vitit 1990.
 
"Reforma në drejtësi, çelës suksesi, Gjermani mbështetje maksimale. E impresionuar nga përparimi i Shqipërisë pas 1990. Integrimi, alternativa e vetme për Shqipërinë dhe shqiptarët", është shprehur Merkel.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 12:07

Përplasja për vakancën e dytë të Gjykatës Kushtetuese është kthyer tashme në një ‘luftë’ të ashpër edhe mes presidencës dhe shumicës qeverisës.

Postuar: 15/11/2019 - 12:02

Kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë takimeve në qytetet e ndryshme të vendit, ditën e sotme është ës

Postuar: 15/11/2019 - 11:58

Situata e krijuar me ngritjen e Gjykatës Kushtetuese është kthyer në një situatë t1% tensionuar.

Postuar: 15/11/2019 - 11:54

Me 97 vota pro dhe 4 abstenim, Parlamenti miratoi në seancë të jashtëzakonshme pr/ rezolutën për

Postuar: 15/11/2019 - 11:53

Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje Komisionit Hetimor Parlamentar, të ngritur për shkarkimin e

Postuar: 15/11/2019 - 11:45

Kryeministri Rama me tone të ashpra ka ngritur alarmin për krimin e organizuar dhe për grupin e a