Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhet letra e dorëheqjes, ja çfarë i shkruan Naço Ramës (FOTO-LAJM)

Zbardhet letra e dorëheqjes, ja çfarë i shkruan Naço Ramës (FOTO-LAJM)

Postuar: 09/11/2015 - 20:33

Është zbardhur letra e dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë Nasip Naço, drejtuar kryeministrit Edi Rama.
 
Në letër Naço i ka dhënë Ramës arsyet se përse e ka ndërmarrë një akt të tillë.
 
Ish-ministri Naço theksonte se e merrte këtë vendim pasi konsideron se reforma në Drejtësi dhe përmbushja e rolit të ministrisë në këtë aspekt meritojnë një nivel më të lartë për sa i takon përmirësimit të klimës së bashkëpunimit ndërmjet aktorëve të ndryshëm në proces.
 
naco

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 15:44

Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje opozitës parlamentare të mbajë me nder karrigen në Parlament dhe të mos bëhet si opozita jashtë, që sipas tij, thotë vetëm “vjedhje, vjedhje”.

Postuar: 05/12/2019 - 15:36

Kryetari i PD Lulzim Basha ka vizituar banorët e prekur nga tërmeti në Lezhë.

Postuar: 05/12/2019 - 15:35

Nga foltorja e Kuvendit Rama shpalosi para deputetëve edhe njëherë planin si do të bëhen lagjet e

Postuar: 05/12/2019 - 15:24

Në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, Edi Rama u ndal edhe tek rastet e  vjedhjes së ndihm

Postuar: 05/12/2019 - 15:13

Kryeministri Edi Rama në foltoren e Kuvendit, ku po diskutohet pr/buxheti i vitit 2020 tha se rrë

Postuar: 05/12/2019 - 14:37

Kryeministri Edi Rama së bashku me komisionerin e BE Janez Lenarčič, ishin sot në Vorë ku inspekt