Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

'Zbërthehet' ish-deputeti: Përveç Artan Hoxhës, kush janë emrat e njohur që janë përgjuar

Postuar: 26/03/2019 - 22:52

Gazetarë të shumtë janë përgjuar për “dosjen Babale”, ka deklaruar ish-deputeti Ervin Salianji.
 
Sipas Salianjit, në përgjime, veç Artan Hoxhës, gjithë gazetarët e tjerë investigativë janë përgjuar.
 
Ai tha:
 
"Ky zotëria, Albert Veliu është vendosur në përgjim në datën 15. Në datën 19 është vendosur nën përgjim dhe Alizoti. Të gjithë njerëzit që fliste Babalja janë vendosur në përgjim. Gjatë kohës që Babalja ka qenë këtu nuk deklarohej se ky ishte aktori. Ky, Alizoti përmend emra politikanësh, si Gramozi, Taulanti etj… Drejtori i Policisë së Fierit nuk ka folur vetëm njëherë, ka qindra komunikime mes tyre. Unë i kam të gjitha me prova. Kjo është e datës 8 qershor, drejtori i policisë komunikon në 12 të natës. E merr drejtori në telefon. Kemi atë të datës 7 dhe ky i kërkon komunikim me shefin e madh, që është ose Veliu ose Xhafaj, nëse nuk merr lekët. Këtu në këtë hetim janë përfshirë 4 prokurorë, oficerë të policisë gjyqësore. Vetëm Tan Hoxha nuk është aty nën survejim, të gjithë gazetarët janë në survejim. Është gazetarja e Top Channel aty, e shumë gazetarë të tjerë."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 10:28

Analisti Ilir Demalia ironizon protestuesit e Astirit të cilët dy ditë më parë ndeshën me ish-kryeministrin Fatos Nano dhe bashkëshorten e tij Xhoanën.

Postuar: 17/06/2019 - 10:14

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka dërguar një kërkesë zyrtare Policisë së këti

Postuar: 17/06/2019 - 09:58

Nga Kryesia e Kuvendit doli në një konferencë urgjente kryetar i Grupit Parlamentar të PS, Taulan

Postuar: 17/06/2019 - 09:43

Deputeti Lefter Maliqi ka lajmëruar se ndryshe nga sa është parashikuar, Prokurorja e Përgjithshm

Postuar: 17/06/2019 - 09:43

Kryetari i grupit parlamentar, Taulant Balla ka dorëzuar në Kuvend 55 firmat për shkarkimin e pre

Postuar: 17/06/2019 - 09:31

Deputeti Ralf Gjoni i ftuar në A2 CNN,  deklaroi se fjala e presidentit ku thotë se ka rrezi

Postuar: 17/06/2019 - 09:31

Mëngjesin e kësaj të hëne rreth orës 9:30, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është thi