BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Politike

Zbulohet një tjetër kandidat i PS në zgjedhjet e 14 majit (EMRI)

Zbulohet një tjetër kandidat i PS në zgjedhjet e 14 majit (EMRI)

Nënkryetarja e Bashkisë Korçë, Benila Themeli konfirmoi se në Korçë, kryetari aktual i bashkisë, Sotiraq Filo kandidon për një mandat të tretë në krye të bashkisë më të madhe të juglindjes.

Themeli u shpreh se socialistët e Korçës kanë zgjedhur Filon për 4-vjeçarin e ardhshëm, stafi i të cilit siç tha prej 3 muajsh ka nisur takimet me qytetarët për t’u njohur me shqetësimet e tyre.


“Në Korçë fushatat elektorale ose rikandidimet nuk janë parë si gara politike, por si një shkallë në rritje për të vazhduar projektet e nisura dhe të nisur projekte të reja. Një program shumë ambicioz për 4- vjeçarin e ardhshëm është tashmë i përgatitur”, tha Themeli.

Më të lexuarat