BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x
BREAKING NEWS

Pas trazirave në Veri, Turqia i jep goditjen e fortë Serbisë, dërgon trupa ushtarake në Kosovë

Pas trazirave në Veri, Turqia i jep goditjen e fortë Serbisë,
x
BREAKING NEWS

Sekuestrimi i pasurisë së Vis Martinajt, familjarët bëjnë lëvizjen e papritur

Sekuestrimi i pasurisë së Vis Martinajt, familjarët
x

Politike

Zelensky LIVE në Kuvendin e Shqipërisë/ Presidenti i bë kërkesën urgjente kryeministrit Edi Rama (VIDEO)

Zelensky LIVE në Kuvendin e Shqipërisë/ Presidenti i bë

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme në Kuvendin e Shqipërisë ku ligjvënësit janë mbledhur për të dëgjuar mesazhin e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky. Presidenti i Ukrainës po mban një fjalim prekës me anë të një video-mesazhi.

Zelensky në Kuvendin e Shqipërisë i ka bërë kryeministrit Rama një kërkesë urgjente për turistët rusë që mos të hyjnë në venin tonë.

"As objektet e kishave ruse nuk po kursehen nga pushtuesit, një përpjekje për të ngjallur tiraninë. Ju jeni padyshim në anën e lirisë, faleminderit për hapat konkretë që keni bërë për të na mbështetur, ky qëndrim ndaj popullit të Ukrainës, më kujton Nënë Terezën, e njohur për aktet e saj humanitare në të gjithë botën. Unë besoj se duke punuar së bashku me të gjithë Europën, ne do të jemi në gjendje të mbrojmë europën dhe të ardhmen nga kërcënimi rus. Qëndrimi duhet të përfshijë  embargon ruse, bankat duhet të jenë të bllokuara, sado e vështirë të jetë kjo. Ju duhet të kufizoni ardhjen e turistëve rusë në Shqipëri, pasi ju nuk e dini se kush vjen së bashku me to", u shpreh presidenti i Ukrainës.

Më të lexuarat