Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhet e 30 qershorit/ Murrizi e thotë troç: Basha dhe Kryemadhi e kanë të pamundur ta bëjnë këtë

Postuar: 15/05/2019 - 23:25

Deputeti demokrat Myslmin Murrizi i ftuar në emisionin “Arena” deklaroi se e sheh të pamundur bllokimin e zgjedhjeve në 30 qershor nga ana e opozitës.

"Në 2017 ne do të bllokonim zgjedhjet në Kavajë. Ishim një bashki tek e gjithë PD-ja e Shqipërisë. U diskutua gjatë në kolegjin e kryetarëve. Unë dhe shumë kolegë nuk mund të bijë njerëz nga Lushnja për ta cuar në konflikt. Unë nuk mund të bijë një demokrat nga cerma dhe ta fusja në konflikt me një socialist nga Luzi i Kavajës në kutinë e  votimit. Është shumë e rëndë në fshat. Mendoj që do të bllokonim KZAZ, dorëzimin e materialeve.  Pra nga 5508 qendra votimi në Shqipëri nuk mendoj që pa pasur motiv Kur ne kemi bvetëm në 25 bashki, formalisht zgjedhje dhe në 35 të tjera ke votime, jo zgjdhje sepse po nuk ka kandidatë nuk ka zgjedhje. Unë nuk mendoj se ata në fsht do të kapin pushkët në dorë për të bllokuar. Praktikisht e shoh të pamundur bllokimin."-tha Murrizi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 22:10

Mediat greke kanë komentuar publikimin e fotove të Ramës duke konsumuar drogë nga Sali Berishës në emisionin 'Opinion'.

Mediat e kanë pasqyruar këtë akt me humor e të qeshura.

Postuar: 26/05/2019 - 21:10

Avokati Altin Goxhaj, i ftuar në Fax Neës ka komentuar protestën e opozitës ku sipas tij ishte ma

Postuar: 26/05/2019 - 20:45

Raportuesi për Shqipërinë në KE Knut Fleckenstein, nuk do të jetë më eurodeputet.

Postuar: 26/05/2019 - 20:10

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka refuzuar propozimin e Kosovës, që Arbër Abazi të emër

Postuar: 26/05/2019 - 19:35

Kryetari demokrat, Lulzim Basha, reagoi sërish për protestën e ditës së shtunë.

Postuar: 26/05/2019 - 18:53

Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot Tropojën, ku edhe ka marrë pjesë në Festivalin e Parë Mbarëk

Postuar: 26/05/2019 - 18:38

I ftuar në studion e Fax News,  drejtori ekzekutiv i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi ka