Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhja e Presidentit të ri/ Rama: Do të biem dakord PS-LSI

Postuar: 12/04/2017 - 15:29

Kryeministri, Edi Rama në një intervistë për Vizion Plus midis të tjerave ka folur edhe për zgjedhjen e Presidentit të ri.

I pyetur nëse kandidati për president do të zgjidhej  nga Partia Socilaiste apo nga koalicioni PS-LSI, Rama është shprehur se, “Duhet të dakortësohemi midis të dyja palëve PS-LSI dhe në bazë të dakortësisë do të japim një hap të mëtejshëm”.

Ndërsa sa i përket koalicionit PS-LSI Rama u shpreh se,  “Nuk është një koalicion strategjik për reformat E ndryshme në vend. Së bashku në këtë koalicion kemi bërë gjëra që s'janë bërë në njëzet e ca vjet bashkë”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:40

Ambsasdori i BE, Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë Ardian Dvorani.

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që mi

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:04

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për lënien në fuqi të 30 qershorit si datën e zhvillimit të zgj