BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe nxjerr aferën me firmën e Edi Ramës: Arben Ahmetaj...

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe
x
BREAKING NEWS

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”, Kryehetuesi i komunizmit zbulon pse kërkohej arrestimi i gjyshit të Edi Ramës

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”,
x
BREAKING NEWS

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe gjëra të tjera që nuk i kam publikuar ende, institucionet nuk më kthejnë përgjigje edhe pse...

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe
x
BREAKING NEWS

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë: Ja cili është kryebashkiaku që nuk do rikandidojë dot në zgjedhjet e ardhshme pasi do të jetë nën hetim

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh më”, Monika Kryemadhi kapet keq me Klodiana Lalën: Mos bëni zhurmuesin, ik shko në..

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh
x

Politike

Zgjedhja e presidentit të ri/ Plotësohet kushti i Enkelejd Alibeajt, ja kur do të mbahen negociatat

Zgjedhja e presidentit të ri/ Plotësohet kushti i Enkelejd Alibeajt,

Mazhoranca dhe opozita do të ulen nesër për të negociuar për Presidentin e ri. Mësohet se negociatat do të jenë nesër ne orën 10:00.

Më herët Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Enkelejd Alibeaj shkoi ne Kryesinë e Kuvendit, pas ftesës që Taulant Balla i ka bërë për të diskutuar për zgjedhjen e Presidentit të ri.

Burimet tona bëjnë me dije se kushti i Alibeajt për takimin me Ballën është që të bëhet vetëm në prani të medias.

Përmes një deklarate për media në përfundim të Konferencës së Kryetarëve, Alibeaj u shpreh se nuk i shmanget procesit dhe se do të ulet në orën 18:00 me përfaqësuesit e PS-së për të diskutuar në lidhje me kriteret që duhet të plotësojë Presidenti i ri i Republikës.

Vetëm nëse dakordësohen për kriteret, atëherë negociatat mund të kalojnë te emrat u shpreh Alibeaj.

“Presidenti duhet të zgjidhet për shkak të vlerave që mbart dhe jo se biem ne dakord këtu. Prandaj kemi gjykuar të ketë një proces, të ketë ca rregulla të ketë ca kritere dhe nëse pranohet ky qëndrim nga mazhoranca mund të kalohet te emrat. Spërdredhjet e maxhorancës janë të tilla pasi e dinë që në raundin e katërt dhe të pestë zgjidhet me 71 vota.

Unë isha i gatshëm që tani, këto historitë që jam i gatshëm po nuk jam i gatshëm, këto jo. Ka më mirë se aty, ju ishit prezent, përpara kamerave, publiku ishte duke e ndjekur, se për publikun po e bëjmë.

Ka sens të bëhet dhe të zgjidhet brenda tre raundeve të para. Të zgjedhim një president që mos të jetë zgjedhje e palëve politike, por të jetë zgjedhur për shkak të vlerave që mbart.

Të dukem që unë po shmangem, unë që i çoj letra, i them që ta mbanim diskutimin që tani. Nuk merrem me lojëra unë jam serioz. E kanë të shkruar dokumentin, ta lexojnë ta pranojnë. Ose nëse duan ta shtojnë le ta shtojnë, kështu vendoset dialogu i hapur përmes letrave”, tha Alibeaj.

Më të lexuarat