BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x

Politike

Zgjedhja e Presidentitit të ri, Boçi: Çështja e emrit si çështja e gozhdës me patkoin! Dështimi i raundit të parë, strategji e Ramës

Zgjedhja e Presidentitit të ri, Boçi: Çështja e emrit si

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka folur ditën e sotme në emisionin “Të Pathënat” për zgjedhjen e Presidentit të ri.

Boçi i cili është emëruar nga Komisioni i Rithemelimit si një prej negociatorëve në bisedimet me liderët opozitarë për propozimin e një emri për presidentin e ri.

Deputeti tha se dështimi i raundit të parë për propozimet mbi emrin e një presidenti, tregonte se procesi është pa legjitimitet dhe se Rama po zbatonte strategjinë e dështimit të raundeve deri në të katërtin.

Boçi: Fakti që në raundin e parë nuk pati një emër të propozuar, kjo tregon që procesi është pa legjitimitet, pasi Rama e kërkon një gjë të tillë me strategjinë e tillë që të dështojë raundet deri në raundin e katërt.

Nuk është përcaktuar një emër nga opozita sepse spektri ynë është pak i gjerë duke parë edhe pjesëza të tjera që njihen nga Rama dhe Balla.

Pyetje: Si e shihni propozimin e Fatmir Mediut që të kalohet direkt në raundin e katërt për zgjedhjen e presidentit dhe të mos merrej kohë me raundet e tjera të këtij procesi?

Boçi: Zotin Mediu unë e shoh si kryetar të partisë Republikane, me të cilin PD po kryen bisedime për propozimin e një emri për presidenti. Zëri i tij i ngritur nuk i drejtohet PD-së, por asaj pjese të PD-së që është në minorancë dhe kërkon të dominojë procesin e zgjedhjes së presidentit.

Çështja e emrit si çështja e gozhdës me patkoin nuk mund të shkojnë më sipas interpretimit të zotit Mediu dhe në këtë rast ai me të drejtë kërkon një përshpejtim të procesit për të shmangur edhe lojërat e Ramës dhe Alibeajt.

 

Më të lexuarat