BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Politike

Zgjedhje në PD nga ana e Rithemelimit, Gazment Bardhi hedh akuza të rënda ndaj Sali Berishës: Vetëm kryetarët e bashkive socialiste nuk e votuan

Zgjedhje në PD nga ana e Rithemelimit, Gazment Bardhi hedh akuza të

Deputeti i PD Gazment Bardhi ka hedhur akuza në lidhje me proceset zgjedhore të organizuara nga Komisioni i Rithemelimit, për zgjedhjen e kryetarëve të degëve dhe për kryetarin e Partisë Demokratike.

Ai u shpreh mbrëmjen e sotme në një intervistë në “A2 Cnn”, se pas verifikimeve që ka bërë në këto zgjedhje, ka votuar e gjithë administrata e bashkive socialiste, përveç kryetarëve të bashkive.

“Unë di të dhënat në secila degë se kush ka votuar dhe sesi ka votuar. Mjafton të shkosh në degë të vogla aty ku procesi identifikimit të personave që kanë votuar është më i lehtë, do të shikoni që me përjashtim të kryetarëve të bashkive socialiste, e gjithë administrata poshtë ka shkuar dhe ka votuar kryetarët e degëve të Partisë Demokratike apo kanë marrë pjesë për të zgjedhur Sali Berishën kryetar të vetëshpallur. Unë e kam të verifikuar. Të denoncuar. Unë nuk kam betejë të bind Sali Berishën. Ai e di këtë që po them”, u shpreh Bardhi.

 

Më të lexuarat