Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhje të parakohshme? Ish-deputeti i LSI zbulon kushtin e BE-së: Pas përfundimit të Reformës...

Postuar: 19/11/2019 - 23:00

Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu ka deklaruar se sapo të përfundojë Reforma Zgjedhore, do shkohet në zgjedhje të parakohshme, duke e cilësuar këtë një kusht të BE-së.

Spahiu tha se LSI do të shkojë në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër, ndryshe nga PD.

"Me të mbaruar Reforma Zgjedhore, ne shkojmë në zgjedhje. I qëndroj deklaratës së Kryemadhit e cila është shprehur se ne shkojmë në zgjedhje në momentin e parë. Nuk janë mbyllur sot propozimet e opozitës për Reformën Zgjedhore", u shpreh Spahiu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 15:00

Biznesmeni Gjergj Luca ka debatuar ashpër Në studion e Top Talk me deputetin e opozitës së re Lefter Maliqi.

Ky I fundit nuk e pranon idenë se Qeveria mund të menaxhojë situatën.

Debati

Postuar: 08/12/2019 - 14:33

Kreu i PD-së, Lulzim Basha me anë të një shkrimi në Facebook ka shprehur mirënjohjen e thellë nda

Postuar: 08/12/2019 - 14:10

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për gazetarin e Top Channel ka zbardhur takimin me Erdoga

Postuar: 08/12/2019 - 14:00

Akti i fundit i firmosur nga Arta Marku para lënies së detyrës është një udhëzim për pavarësinë e

Postuar: 08/12/2019 - 13:41

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ishte në qytetin e Peqinit, p

Postuar: 08/12/2019 - 13:24

Mbrëmjen e kaluar, në emisionin “Shiko kush luan” ishte i pranishëm edhe kryetari i b