Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhjet/ Basha futet ‘live’ nga selia blu dhe lëshon thirrjen e papritur për shqiptarët

Postuar: 24/05/2019 - 13:01

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh për zgjedhjet në Parlamentin Evropian.

Përmes një video-mesazhi në rrjetet sociale, Basha u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve kudo ku ndodhen në vendet e BE që të votojnë për Partinë Popullore Evropiane

“Ky mesazh ju drejtohet të gjithë bashkëatdhetarëve tanë, shqiptarëve kudo ku janë në shtete anëtare të BE.

Në Shqipëri po zhvillohet një betejë për jetë a vdekje, për standardet dhe vlerat evropiane të zgjedhjeve të lira e të ndershme, të votës së lirë, të balancimit të pushteteve, dinjitetit për shqiptarët. Këto janë vlerat evropiane për të cilat lufton PD dhe opozita e bashkuar. Por këto ditë, një betejë tjetër po zhvillohet, zgjedhjet për Parlamentin Evropian janë një betejë për vlerat evropiane, për ta mbajtur demokratike dhe të lirë.

Kërkesa ime ndaj jush është që ti drejtohuni kutive të votimit dhe të zgjidhni Partinë Popullore Europiane, partitë simotra të PPE kudo ku ndodheni, partisë që ka udhëhequr Europën. Në emër të PD, votoni kandidatin tonë për kryetar të komisionit evropian, Manfred Feber”, u shpreh Basha.

Rezultatet për çdo vend të BE-së do të dalin mbrëmjen e 26 majit pasi të jetë e mbyllur edhe qendra e fundit e votimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 15:04

Lideri i opozitës Lulzim Basha do të dalë mesditën e sotme në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat.

Konferenca do të mbahet në orën 15:00.

Postuar: 20/06/2019 - 14:47

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish për situatën politike, ndërsa apelon për palët që të refle

Postuar: 20/06/2019 - 14:30

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe gjatë fjalës së tij në Kuvend tha se do të ndëshkohen të gjithë

Postuar: 20/06/2019 - 14:25

Ish-deputeti i PD-së Flamur Noka ka reaguar përmes një statusi në facebook lidhur me reagimet që

Postuar: 20/06/2019 - 14:25

Publikimi i përgjimeve të reja të ‘Bild” ka rindezur sërish debatin.

Postuar: 20/06/2019 - 14:15

Partia Demokratike në Dibër ka reaguar nëpërmjet ish-deputetit Xhemal Gjunkshi pas përgjimeve të

Postuar: 20/06/2019 - 14:00

Nga foltorja e Kuvendit deputeti Kujtim Gjuzi i ka dërguar një mesazh ish liderit të PD, për prot