BREAKING NEWS

Ankimimi i familjarëve të 4 të vrarëve më 21 janar, GJKKO merr vendimin për çështjen

Ankimimi i familjarëve të 4 të vrarëve më 21 janar,
x
BREAKING NEWS

NATO nxeh gjakrat mes Vladimir Putinit dhe Erdoganit, ja lëvizja që mund t’i kthejë dy miqtë kundër njëri-tjetrit dhe plani i SHBA për të eliminuar grupin rus “Wagner”

NATO nxeh gjakrat mes Vladimir Putinit dhe Erdoganit, ja lëvizja që
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha merr vendimin më të fundit dhe dorëzon në Këshillin e Evropës...

Lulzim Basha merr vendimin më të fundit dhe dorëzon në
x
BREAKING NEWS

Thika përgjak Tepelenën, 42-vjeçari godet rëndë gruan dhe më pas veten

Thika përgjak Tepelenën, 42-vjeçari godet rëndë gruan
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e Elbasanit

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x

Politike

Zgjedhjet e 14 majit/ Berisha tregon 'të fshehtat' e Ramës për votat e emigrantëve

Zgjedhjet e 14 majit/ Berisha tregon 'të fshehtat' e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se kryeministri Edi Rama bllokoi ndryshimet ligjore në kundërshtim me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila sanksionon të drejtën e emigrantëve për të votuar.

Komentet Berisha i bëri gjatë një takimi virtual me qytetarët e Londrës, ku theksoi nevojën për t’u bashkuar dhe për të përmbysur qeverinë e Edi Ramës.Ai kërkoi nga demokratët që gjatë këtyre dy muajve që kanë ngelur nga zgjedhjet lokale të bëjnë gjithçka kanë në dorë për fitoren e kandidatëve të opozitës.

“Ne do të bëjmë gjithçka për të përmbysur monizmin e Edi Ramës. Gjatë këtyre dy muajve të bëni çdo gjë që të keni në dorë që të ndihmoni në fitoren e kandidatëve tanë. Për herë të parë, në 32 vite kandidatët tanë të gjithë janë kandidatë nga vota e lirë. Janë zgjedhur nga antarësia dhe mbështetësit e PD-së.

Kësaj radhe Edi Rama bllokoi ndryshimet ligjore në kundërshtim dhe me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila sanksionon të drejtën tuaj kushtetuese për të votuar për kandidatët që doni. Një betejë e fuqishme do të fillojë për sanksionimin në ligje të kësaj kërkese. Kombi pa ju nuk është i drejtë, është i mangut. Të bashkojmë forcat për arritjen e një fitorejë të madhe në 14 maj. Faleminderit dhe urimet më të përzemërta”, u shpreh Berisha.

 

Më të lexuarat