BREAKING NEWS

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga Shqipëria, ishte pajisur me dokumente greke

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga
x
BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x

Politike

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi tha se nuk u futën në koalicion me Sali Berishën dhe Ilir Metën, pasi këto të fundi zgjodhën që në zgjedhje të dilnin me dy kandidatë për kryetarë bashkie dhe jo me një.

I ftuar në një emision televiziv, ai theksoi se nëse opozita do të dilnte me një kandidat të përbashkët do  ta mbështeste.

Më tej Shehi nënvizoi se nuk është në një mendim me Berishën e Metën ndërsa shtoi se njerëzit që kanë 30 vite në pushtet nuk kanë shpresë.

“Ka një jetë që i themi që të bëjë një  tentativë për një kandidat të përbashkët. Të gjejë një formulë që do ishte moderne. Të zgjedhë nëpërmjet një sondazhi. Që të zgjeronim më shumë, mbështetësit e opozitës për kandidatin e vetëm duhej një zgjedhje tjetër. Në një farë mënyre këto i kemi kapërcyer në një formë më të madhe që është lufta kundër  Ramës. Qëllimi ishte të nxirrnim një kandidat dhe ta mbështesnim të gjithë si opozitë, kjo ishte detyra jonë.

Kush mendon se duhet të mendojmë të gjithë si Berisha dhe Meta e kanë gabim, sepse ne nuk mendojmë  ashtu, mendojmë ndryshe. Ne kemi ide të tjera për Shqipërinë e të nesërmes.  Njerëzit që kanë  qenë  që  30 vite në pushtet nuk përbëjnë  shpresën e madhe”- tha ai.