BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në zgjedhjet e 14 majit

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në
x

Politike

Zgjedhjet e 14 majit/ Demokrati parashikon situatën mes partive dhe ka mesazhin e fortë për Alibeaj

Zgjedhjet e 14 majit/ Demokrati parashikon situatën mes partive dhe ka

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Gazmend Oketa, ka qenë në një lidhje live me studion e “Tirana Live” ku foli për zgjedhjet e “14 majit”. Ai tha se për të Berisha është kryetar i PD, pasi sipas tij kryetar nuk të bën gjykata për anëtarësia e partisë. Oketa shtoi se Berisha mbështetet jo vetëm nga simpatizantët e tij, por edhe nga qytetarë që e shohin grupin e tij si shumicë dhe të denjë. Okerta i përcjellë mesazhin Alibeajt se PD-ja me të do të prek fundin.

“Së pari duhet të biem dakord se kë duhet të quajmë PD zyrtare. Për të disatën herë është thënë që kryetar nuk të bën një vendim gjykatë, por anëtarësia e partisë. Për mua kryetar i PD është zoti Berisha.

Kthehemi te zgjedhjet e 14 majit. Cilido nga skenarët që mund të aplikohet gjykoj se koha është e pamjaftueshme për të bërë një bashkim real mes dy grupeve. Grupi i Berishës mbështetet jo vetëm nga simpatizantët, por edhe nga persona që nuk mbështesin Berishën, por mbështesin anëtarësin.

Në zgjedhjet e 14 majit, duhet të theksojmë se ata janë zgjedhje administrative dhe nëse bëjm aq sa mundemi për të bërë zgjedhjen e duhur, nuk duhet të diskutojmë për vulën dhe logon, por për kandidatët e duhur”, u shpreh Oketa.

Në lidhje me mundësinë e daljes së PD zyrtare me 61 kandidatë ose daljen me kandidatë në disa bashki, Oketa tha se përderisa Alibeaj pretendon se është kryetar, pse jo mos të pretendojë 61 bashkitë e vendit. Ai theksoi se Alibeaj e ka shumë të vështitë të gjejë emra dinjitozë për 61 bashkitë, vetëm me emra nga “facebook”, sidomos në bashkitë kryesore të vendit.

Oketa shtoi se ky qëndrim i Alibeajt do të shënojë fundin e Partisë Demokratike.