BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Politike

Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ jep paralajmërimin e fortë partive politike, dorëzoni listat, afati i fundit...

Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ jep paralajmërimin e fortë partive politike,

Afati i fundit ligjor për dorëzimin e emrave të kandidatëve dhe të këshillave bashkiakë për zgjedhjet lokale të 14 majit ka mbërritur.

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve këtë të hënë priten edhe dorëzimi i listës së emrave të Partisë Socialiste dhe koalicionit mes Sali Berishës dhe Ilir Metës.

Socialistët kanë vendosur të rikandidojnë në këto vendore me 44 kryebashkiaket aktuale dhe 17 emra të rinj që do t’i bashkohen ekipit të Edi Ramës.

E teksa emrat e kandidatëve për kryetarë u miratuan mbrëmjen e të shtunës nga Kryesia, në selinë e partisë po i jepet dora e fundit listës për këshillat bashkiakë.

Ndërsa Sali Berisha, i cili në këto zgjedhje garon me koalicionin “Bashkë Fitojmë” ishte i pari që përmbylli që në fillim të muajit Dhjetor kandidatët për kryetar bashkie përmes procesit të primareve.

Kryesia e PD-së miratoi edhe kandidatët për këshillat bashkiakë, ku nga 1664 anëtarë, Partia e Lirisë do të ketë 240 këshilltarë, Vangjel Dule 20 dhe demokristiani Nard Ndoka me 6 këshilltarë në lista.

E teksa Rama e Berisha tanimë kanë gati emrat, krejt e kundërta ndodh me grupimin “Alibeaj”, i cili do të përfaqësojë zyrtarisht në zgjedhje Partinë Demokratike, pas vendimit të KQZ-së.

Kryesia e grupimit të Partisë Demokratike të drejtuar nga Enkelejd Alibeaj ka kandiduar Roland Bejkon për Bashkinë e Tiranës. Pritet të caktohen edhe kandidatët për bashkitë e tjera, ku grupimi i Alibeajt do të garojë.

Grupimi i Alibeajt duhet të marrë një vendim sa më shpejt pasi sot është afati i fundit për regjistrimin në Komisionin Qendror të zgjedhjeve të kandidateve për kryebashkiakë dhe këshilltarë.