BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Politike

Roland Bejko i ankohet OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 14 majit: S'kemi marrë ende asnjë qindarkë nga fondet e KQZ-së

Roland Bejko i ankohet OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 14 majit: S'kemi

Kandidati i Alibeajt për bashkinë e Tiranës, Roland Bejko deklaroi sot se kishte informuar përfaqësuesit e misionit të OSBE/ODIHR mbi parregullësitë e evidentuara në fushatën e Tiranës për zgjedhjet vendore.

Në një deklaratë për mediet, pas takimit, ai tha se PD po pengohet për fushatën dhe se ende nuk kanë marrë asnjë qindarkë nga fondi i KQZ.

“Patëm në mjediset e PD, përfaqësues të ODIHR, iu bëmë të ditur atyre problematikat e fushatës, që kanë të bëjmë me ndërhyrjet e qeverisë në shkeljet e ligjit për punësimet. Janë 3 mijë të punësuar në këto kohë. Informuam OSBE/ODIHR për rritjen e pagave dhe pensioneve dhe hapjen e thesit për investime në periudhën e zgjedhjeve. I informuam edhe për rolin e patronazhistëve. Sot partia Demokratike ende nuk ka marrë asnjë qindarkë nga fondet e KQZ-së. PD është penguar për fushatën, sepse në mjediset publike ne nuk jemi shfaqur me banerat. Të gjitha ambientet i ka marrë PS dhe koalicioni “Bashkë Fitojmë”, tha Bejko.

Një tjetër çështje e ngritur nga Bejko ishte dhe cilësimi si kryetar i PD-së për Sali Berishën nga ana e medias kur, siç u shpreh ai, PD është tjetërkund.

 

Më të lexuarat