BREAKING NEWS

Gjykata pushon dosjen e CEZ, Taulant Balla bën lëvizjen e menjëhershme dhe del me deklaratën ‘bombë’: I akuzuari kryesor është Sali Berisha. Ja çfarë fshihet pas vendimit

Gjykata pushon dosjen e CEZ, Taulant Balla bën lëvizjen e
x

Politike

Zgjedhjet e 30 qershorit, shefja e OSBE/ODIHR letër Ardi Veliut (E PLOTË)

Zgjedhjet e 30 qershorit, shefja e OSBE/ODIHR letër Ardi Veliut (E

Kryesuesja e misionit të OSBE/ ODIHR Audrey Glover i ka dërguar letër drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.

Mes të tjerash Glover shprehet se misionit të tyre të vëzhgimit të zgjedhjeve po i vjen fundit, ndërsa shpreh mirënjohjen për bashkëpunimin me policinë.

"Duke qenë se misioni i OSBE/ODIHR-IT për vëzhgimin e zgjedhjeve po i afrohet fundit, më lejoni, ju lutem, t'ju shpreh mirënjohjen time të sinqertë për bashkëpunimin e shkëlqyer mes Policisë së Shtetit dhe Misionit gjatë punës së tij në Shqipëri.

I uroj fat të gjithë stafit të policisë së Shtetit suksese në përpjekjet e tyre profesionale dhe personale", shkruan Glover në letër.

Kujtojmë se raporti përfundimtar i OSBE për zgjedhjet e 30 qershorit do të jepet në fillim të shtatorit.