Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhjet e 30 qershorit, shefja e OSBE/ODIHR letër Ardi Veliut (E PLOTË)

Postuar: 18/07/2019 - 14:49

Kryesuesja e misionit të OSBE/ ODIHR Audrey Glover i ka dërguar letër drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.

Mes të tjerash Glover shprehet se misionit të tyre të vëzhgimit të zgjedhjeve po i vjen fundit, ndërsa shpreh mirënjohjen për bashkëpunimin me policinë.

"Duke qenë se misioni i OSBE/ODIHR-IT për vëzhgimin e zgjedhjeve po i afrohet fundit, më lejoni, ju lutem, t'ju shpreh mirënjohjen time të sinqertë për bashkëpunimin e shkëlqyer mes Policisë së Shtetit dhe Misionit gjatë punës së tij në Shqipëri.

I uroj fat të gjithë stafit të policisë së Shtetit suksese në përpjekjet e tyre profesionale dhe personale", shkruan Glover në letër.

Kujtojmë se raporti përfundimtar i OSBE për zgjedhjet e 30 qershorit do të jepet në fillim të shtatorit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:30

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 20:12

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashki

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa

Postuar: 23/08/2019 - 19:20

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 19:12

Transferimi i dosjes 184 nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për në Prokurorinë e Dibrës, për ish-d