BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Politike

Zgjedhjet e pjesshme vendore, Çlirim Gjata: Për herë të parë kandidatët e PD-së do dalin nga primaret

Zgjedhjet e pjesshme vendore, Çlirim Gjata: Për herë të

Zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 Bashki pritet të mbahen në datën 6 mars, ndërkohë që PD vijon të jetë e përçarë në 2 grupe. Anëtari i Komisionit të Rithemelimit të PD-së, Çlirim Gjata, u shpreh se grupimi i Berishës është gati për këto zgjedhje, por shtoi se për zgjedhjet PD nuk do jetë e ndarë në 2 grupe.

Ai tregoi në “Top Talk” se për herë të parë kandidatët e PD-së do t’u nënshtrohen primareve me votim të fshehtë “një anëtar, një votë”. Sipas tij, kushdo që ka dëshirë mund të kandidojë, pavarësisht nëse mbështet Berishën apo Bashën.

“Duke qenë se jemi për 6 bashki e ka parë primare për të përcaktuar një datë për zgjedhje të mira cilësore. Asnjë lloj problemi le të bëhen. Në statut kemi vendosur primaret, nuk ka kandidatë të Bashës apo Berishës, janë të Partisë Demokratike dhe do t’i nënshtrohen primareve për herë të parë, me votim të fshehtë një anëtar një votë. Kushdo që do me konkuru, s’ka rëndësi është me Bashën apo Berishën, kush do të vijë të konkurrojë”, tha Gjata.

 

Më të lexuarat