Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhjet lokale/ Nard Ndoka zbulon skenarin e opozitës

Postuar: 14/09/2018 - 19:29

Kreu i PDK, Nard Ndoka shprehet se opozita nuk do hyjë në zgjedhjet lokale të 2019.

Në kushtet aktuale, tha kreu i PDK, opozita nuk ka besim te Rama se zgjedhjet e ardhshme do jenë të lira dhe të ndershme. 

“Debati është i hapur. Agjenda në tërësinë e vet kjo është, do jenë hapat që do përcaktojnë etapat. opozita ka një ballafaqim direkt me kryeminsitrin. opozita nuk ka besim se kryeministri do organizojë zgjedhje të ndershme lokale. Rama ka përdorur drogën dhe grupet kriminale në zgjedhjet e kaluara, i organizuar në terren tashmë. Opozita nuk mund ta mbrojë votën me armë. Nëse kryeministri bashkëpunon me grupet kriminale, me ata që kanë armë, me iu përgjigj njësoj, i bie që edhe opozita të bashkëpunojë me grupet kriminale. Rama ka humbur besueshmërinë te qytetarët, por edhe te klasa politike. Nuk e shohim normale të futemi në zgjedhje me këtë situatë. Rama të heqë dorë nga vesi i bashkëpunimit me krimin”, tha Ndoka në Report Tv.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/04/2019 - 16:13

Të njëanshëm dhe të pafavorshëm edhe ndaj Europës, e ka cilësuar senatori francez, Rachel Mazuir, vendimin e parlamentit të Holandës për rikthimin e vizave për Shqipërinë.
 

Postuar: 18/04/2019 - 16:12

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka zhvillon për herë të dytë brenda një viti një vizitë zyrtare n

Postuar: 18/04/2019 - 16:07

Kryetari i PR, Fatmir Mediu ka reaguar pas deklaratave të Ramës në Parlament në lidhje me rezol

Postuar: 18/04/2019 - 15:42

Ambasadorja franceze Christine Vasak deklaroi nga Korça se Parlamenti Holandez është sovran duke

Postuar: 18/04/2019 - 15:32

Kuvendi ka zhvilluar seancën e radhës ku mazhoranca dhe opozita e re kanë diskutuar lidhur me n

Postuar: 18/04/2019 - 14:52

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali gjatë fjalës së saj në Kuven

Postuar: 18/04/2019 - 14:25

Ish-deputeti i LSI, Luan Rama në një konferencë për shtyp bëri me dije se gjatë mbledhjes së Krye