Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhjet lokale, përzgjidhet një tjetër kandidaturë e PD, ja kush do të jetë për bashkinë e Devollit

 Zgjedhjet lokale, përzgjidhet një tjetër kandidaturë e PD, ja kush do të jetë për bashkinë e Devollit

Postuar: 16/04/2015 - 19:45

Partia Demokratike ka zyrtarizuar këtë mbrëmje një tjetër kandidaturë për zgjedhjet e 21 qershorit.
 
Opozita ka caktuar Bledion Nallbatin si kandidat për bashkinë e Devollit. PD i ka besuar udhëheqjen Nallbatit në zgjedhjet lokale të këtij viti.
 
Zgjedhjet lokale, zyrtarizohet kandidatura e PD në Krujë, ja kush do të jetë udhëheqësi i kësaj force politike
 
Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidatin e saj edhe për qytetin e Krujës.
 
Mësohet se në këtë vend forca e dytë më e madhe politike në vend, ajo demokratike, do të udhëhiqet nga Hamdi Pasha.
 
Ndërkohë, vetëm pak më parë, kreu i PD, Lulzim Basha, ka zyrtarizuar edhe kandidaturën e opozitës për bashkinë e Tiranës, i cili është bërë e ditur se do të jetë Halim Kosova. 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:10

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një parashikim shumë optimist dhe domethënës për atë që po ndodh kohët e fundit në Shqipëri.

Postuar: 26/06/2019 - 15:08

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Taul

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e &lsquo

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, k

Postuar: 26/06/2019 - 14:18

Gent Cakaj, ministri i Jashtëm ka deklaruar se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të v

Postuar: 26/06/2019 - 14:16

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, ka ard

Postuar: 26/06/2019 - 14:01

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, referuan materialet pë