Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon kandidatët për Rrogozhinën, Konispolin, Mallakastrën dhe Përmetin, ja cilët janë

Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon kandidatët për Rrogozhinën, Konispolin, Mallakastrën dhe Përmetin, ja cilët janë

Postuar: 16/04/2015 - 12:18

Në kuadër të zgjedhjeve lokale, Partia Demokratike, ka zyrtarizuar kandidatët për Rrogozhinën, Përmetin dhe Konispolin.
 
Kandidatët që PD ka menduar janë: Eqerem Deliu për Rrogozhinën, Malo Myrtaj për Konispolin dhe  Niko Shupuli për Përmetin.
 
Ndërkohë, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike pritet që të zyrtarizojnë ditën e sotme kandidatët për Bashkinë e Tiranës për zgjedhjet e 21 qershorit.
 
Dy kandidaturat më të përfolura nga kampi rozë janë Erion Veliaj dhe Blendi Klosi, ndërsa përballë duket se është e sigurt se do të jetë mjeku dhe deputeti i PD, Halim Kosova.
 
PD zyrtarizon kandidatin për Bashkinë e Mallakastrës, zgjidhet Agron Kapllanaj
 
Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidatin për Bashkinë e Mallakastrës.
 
 Kandidati që PD ka menduar që të kandidojë për Bashkinë e Mallakastrës është Agron Kapllanaj.
 
Ndërkohë, rreth orës 18:00, pritet që opozita të zyrtarizojë edhe kandidatin për bashkinë e Tiranës, Halim Kosovën.
 
Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon Eduart Kaprin për Bashkinë e Pogradecit
 
Pas kandidaturave për Bashkinë e Permetit, Rrogozhinës dhe Konispolit, Partia Demokratikeka zyrtarizuar kandidaturën edhe për Bashkinë e Pogradecit.
 
Për Pogradecin, PD ka menduar Eduart Kaprin, ndërkohë pritet që të zyrtarizohet më vonë edhe kandidatura për Tiranën, që pritet të jetë Halim Kosova.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Pas reagimit të kreut të PD-së Lulzim Basha për anulimin e misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, ka ardhur edhe përgjigjja e kryeministrit Rama.

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Katya Andrusz, Zëdhënësja e OSBE/ODIHR konfirmon se Këshilli i Europës nuk do të monitorojë zgjed

Postuar: 26/06/2019 - 15:10

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një parashikim shumë optimist dhe domethënës për atë që p

Postuar: 26/06/2019 - 15:08

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Taul

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e &lsquo

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, k

Postuar: 26/06/2019 - 14:18

Gent Cakaj, ministri i Jashtëm ka deklaruar se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të v