Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon kandidaturat për Përrenjasin dhe Maliqin

Zgjedhjet lokale, PD zyrtarizon kandidaturat për Përrenjasin dhe Maliqin

Postuar: 13/04/2015 - 12:27

Partia Demokratike ka zyrtarizuar edhe dy kandidatë të tjerë për zgjedhjet lokale të 21 qershorit.
 
Mësohet se PD-ja ka bërë zyrtare kandidaturën e Bajazit Karriqit për Bashkinë e Përrenjasit.
 
Ndërsa, Xhevdet Belishta zyrtarizohet kandidat për Bashkinë e Maliqit.
 
Po ditën e sotme, pak më parë PD-ja zyrtarizoi Darien Xhindolin për Bashkinë e Lushnjës.
 
Kandidatët zyrtarë të PD deri tani për zgjedhjet e 21 qershorit
 
Bajazit Karriqi -  Bashkia Përrenjas
Xhevdet Belishta - Bashkia Maliq
Darien Xhindoli - Bashkia Lushnje
Albert Kreci - Bashkia Peqin
Rrok Doda - Bashkia Pukë
Nezir Rizvani - Bashkia Burrel
Basir Cupa - Bashkia Klos
Irakli Gorea -Bashkia Divjakë
Asqeri Kuqja - Bashkia Belsh
 
Besnik Dushaj- Bashkia Tropojë
Ardian Turku- Bashkia Elbasan
Xhelal Mziu- Bashkia Kamzë
Igli Kokalari- Bashkia Gjirokastër
Altim Çomo---Bashkia Libohovë
Kodhel Cala- Bashkia Gramsh
Buaj Hoxha- Ura vajgurore
Luan Mustafaj- Patos
Zef Hila- Vau i Dejes 
Dhurim Alinani - Bashkia Delvinë
Gëzim Caushi - Bashkia Roskovec  
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që ministri i  Turizmi, Blendi Klosi i ka kthyer përgjigje.  Në studion e “Report Tv” ai është përgjigj

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:04

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për lënien në fuqi të 30 qershorit si datën e zhvillimit të zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:03

Rreth një orë më parë, Kolegji Zgjedhor dha vendimin përfundimtar për zgjedhjet vendore, duke e l