BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Politike

Zgjedhjet lokale/ Do kenë bashkëpunim? Nuk është bërë pjesë e takimeve me Berishën, Grupi i Alibeajt pritet të bëjnë kthesën, i propozon PD-së...

Zgjedhjet lokale/ Do kenë bashkëpunim? Nuk është

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta dhe kreu i PD Sali Berisha kanë zhvilluar një takim për rreth 40 minuta në zyrën e kreut të PD.  Behet me dije se fokus i këtij takimi ishte aksioni opozitar dhe po ashtu zgjedhjet lokale.

Sipas burimeve mediatike grupi i Enkelejd Alibeaj pritet t’i paraqesë një propozim apo platformë lidhur me mënyrën se si do të bashkëpunojnë me Sali Berishën,.

“E vetmja pjesë opozitare që nuk është bërë pjesë e takimeve apo një marrëveshje të bërë publike lidhet me grupimin e zotit Alibeaj  ku deri tani ka pasur thirrje nga mbështetës të zotit Berisha që të bashkohen.

Nga ana tjetër Ditën e djeshme Alibeaj ka deklarua se është një borxh bashkëpunimi ndaj shqiptarëve që të ketë një lloj bashkëpunimi dhe të jenë kandidatë që kenë një mbështetje euroatlantike.

Gjithashtu kam mësuar se në Grupin Parlamentar të PD në mbledhjen e përjavshme është diskutuar për një format që do u prezantohet javën e ardhshme  PD të Berishës lidhur me mënyrën se si do të mund bashkëpunojnë. Do të jetë propozim , një platforme e caktuar nga deputetët që mbështesin zotin Alibeaj përkundrejt zotit Berisha”, tha më tej gazetari Osman Stafa.