Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhjet, Peleshi: Kemi kandidatët më të mirë, nuk do përballemi me baltën e opozitës, punë për komunitetin

Zgjedhjet, Peleshi: Kemi kandidatët më të mirë, nuk do përballemi me baltën e opozitës, punë për komunitetin

Postuar: 18/04/2015 - 22:09

Zëvendëskryeminstri Niko Peleshi ka theksuar se koalicioni i majtë ka zgjedhur kandidatët më të mirë për zgjedhjet e qershorit dhe se ky koalicion është i vendosur që të bëjë një fushatë qytetare. 
 
Peleshi shkruan në Facebook se kandidatët e aleancës së majtë nuk kanë si sfidë përballjen me baltën e opozitës, por punën në dobi të komuniteteve.
 
Më poshtë statusi i plotë i Niko Peleshit në Facebook
 
"Te vendosur për një fushatë qytetare, në 61 Bashkitë e Shqipërisë, në qytetet dhe fshatrat tona, që meritojnë një demokraci lokale funksionale, me të drejtën për të zgjedhur mbi bazën e ideve dhe programeve për zhvillim. Sfida e kandidateve të Aleancës sonë nuk eshte perballja me balten e opozites, por puna e palodhur ne dobi te komuniteteve. Nuk ka magji me te bukur se kjo. Nga sot, çdo ditë për ti dhënë shpejtësinë e duhur programit të Rilindjes Urbane".
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që ministri i  Turizmi, Blendi Klosi i ka kthyer përgjigje.  Në studion e “Report Tv” ai është përgjigj

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:04

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për lënien në fuqi të 30 qershorit si datën e zhvillimit të zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:03

Rreth një orë më parë, Kolegji Zgjedhor dha vendimin përfundimtar për zgjedhjet vendore, duke e l