BREAKING NEWS

Video/ Nuk dorëzohet Zvicra, shkund rrjetën e Serbisë, Embolo barazon shifrat

Video/ Nuk dorëzohet Zvicra, shkund rrjetën e Serbisë, Embolo
x
BREAKING NEWS

“Protesta e 6 dhjetorit rast i mirë që opozita të marrë vëmendjen e BE-së”, politologu zbulon arsyen pse Vuçiç nuk vjen në Tiranë

“Protesta e 6 dhjetorit rast i mirë që opozita të
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia e rrethoi, por autori zgjodhi të vriste veten

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia
x
BREAKING NEWS

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka përgjegjësi për largimin e të rinjve

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në Tiranë, i pranishëm edhe kancelari gjerman, ja kush do ta shoqërojë

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë: Kanë devijuar nga objektivi, nuk po merren me zyrtarët e lartë

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së zbardh prapaskenat

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë po ndodh

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x

Politike

Zgjedhjet për kryetarin e PD-së në Durrës, kush janë 3 kandidatët

Zgjedhjet për kryetarin e PD-së në Durrës, kush janë 3

Ditën e shtunë do të zhvillohen zgjedhjet për kryetarin e PD në Durrës. Zgjedhjet do të jenë sipas parimit një anëtar një votë.

Kandidatët për Kryetar dege të PD-së në Durrës janë: Igli Cara, Ardian Muka dhe Osman Stafa.

Të tre emrat e propozuar nga radhët e demokratëve janë të njohur për qytetin dhe kanë qenë pjesë aktive e jetës politike të Durrësit përgjatë viteve. Të tre kandidatët e kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre në garë përmes postime në facebook ose prononcimeve në media ku edhe janë shprehur në lidhje me situatën politike në vend përgjatë viteve të fundit.

Igli Cara, i cili më parë ka qenë Kryetar i PD në Durrës si dhe deputet në parlament ka vendosur të kandidojë për një pozicion të cilin e ka mbajtur para disa vitesh.

Nga ana tjetër Ardian Muka duket se do të vijojë garën por këtë herë jo për të zënë postin e Kryetarit të Bashkisë, por për të qenë kreu i demokratëve të Durrësit.

E përballë tyre është edhe Osman Stafa i cili gjithashtu ka qenë kryetar i Partisë Demokratike në qytetin e  Durrësit dhe ish punonjës i policisë tatimore.