Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhjet vendore 2019, Gjylameti takime në Vorë

Postuar: 22/09/2018 - 09:02

Partia Socialiste ka nisur përgatitjet për riorganizimin e saj në kuadër të zgjedhjeve vendore të qershorit të vitit 2019. Kryetarja e PS, njëherësh deputete e kësaj partie, Blerina Gjylameti ditën e djeshme ka zhvilluar një takim me strukturat e bazës socialiste në Vorë, ku ka ndarë direktivat përkatëse dhe mbajtur diskutime.

“Me socialistët e Vorës! Bashkë me deputetin dhe kolegun Sadri Vorpsi dhe Sekretarin Organizativ Arben Pëllumbi në takimin me Asamblenë e Vorës për riorganizimin e strukturave elektorale për fushatën vendore 2019. Vora pret një ndryshim dhe një përfshirje më të gjerë komunitare në projektin e madh të Shqipërisë që duam. Shumë është bërë për t’ju përgjigjur kërkesave të banorëve, por ende shumë mbetet për të bërë në arsim, shëndetësi ,infrastrukturë e punësim. Çdo ditë jemi të angazhuar me vëmendje maksimale ndaj njerëzve për të ndërtuar Vorën që duam”, deklaroi kryetarja e Partisë Socialiste Tiranë, Blerina Gjylameti.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 23:59

IKMT ka përfunduar aksionin në zonën e “Astirit” për shembjen e banesave të cilat do të preken nga projekti i Unazës së Madhe.

Postuar: 12/11/2019 - 23:31

Aktivisti Endri ia ka përplasur live në studio ish-deputetit demokrat, Oerd Bylykbashi, se &ldquo

Postuar: 12/11/2019 - 23:14

Për kryeministrin KÇK-ja është një organizatë kriminale me imunitet kushtetues që duhet të d

Postuar: 12/11/2019 - 22:46

Ish deputeti i PD-së, Klevis Balliu me tone të ashpra tha se policia përdori dhunë barbare ndaj b

Postuar: 12/11/2019 - 22:41

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar sërish për situtatën e Astirit, teksa e quan kryedemokrati

Postuar: 12/11/2019 - 22:35

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi ka hedhur akuza të forta drejt policisë.