Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zgjedhjet vendore? Spartak Ngjela tregon skenarin

Postuar: 15/04/2019 - 22:20

Opozita kërkon zgjedhje të lira dhe të ndershme. Lidhur me situatën politike në vend avokati Spartak Ngjela u shpreh se në Shqipëri asnjë nga partitë nuk ka zhvilluar zgjedhje të lira. Sipas tij zgjidhja është Reforma në Drejtësi.

Ngjela tha:

“Zgjedhjet i bën populli nuk i bëjnë partitë. E di kur janë të cunguara? Kur nuk ka pjesëmarrje. Zgjedhja është koncept juridik. Zgjedhjet i bën populli, ajo është kushtetuese. Njerëzit do dalin të zgjedhin përfaqësuesit e tyre. Që nga 92’ e deri më sot ka pasur probleme. Asnjë nga partitë nuk ka bërë zgjedhje të lira. Si do të ndryshojë kjo? Reforma në Drejtësi është e vetmja reformë që mund të japë zgjidhje. Po dështoi edhe kjo, do të jetë në dëmin tonë.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 16:45

Policia e Shkodrës dhe Garda janë vendosur në pedonalen e Shkodrës në zonën ku është njoftuar të mbahet mittingu elektoral i kreut të qeverisë, Edi Rama.
 

Postuar: 20/06/2019 - 16:34

Bashkitë e djathta janë treguar të vendosur për zbatimin e dekretit të presidentit Ilir Meta, por

Postuar: 20/06/2019 - 16:25

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha sot nga selia e blu se kushdo që sot drejton vendin

Postuar: 20/06/2019 - 16:24

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka reaguar pas publikimit të përgjimeve nga gazeta gjer

Postuar: 20/06/2019 - 16:11

Ministria i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar pas akuzave të kreut të demokratëve, i cili e q

Postuar: 20/06/2019 - 15:58

Ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, theksoi se brenda tetorit do të

Postuar: 20/06/2019 - 15:43

Kryedemokrati, Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp gjatë së cilës kërkoi ndëshkimin një