BREAKING NEWS

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i bllokon fondet me vendim të prerë (Përplasja mes organizatës dhe Kongresit)

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i
x

Politike

‘Zgjedhorja’ në ngërç, ambasadorja Yuri Kim, ultimatum palëve politike: Vendosët një afat, është koha për...

‘Zgjedhorja’ në ngërç, ambasadorja Yuri Kim,

Ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim ka reaguar në lidhje me dështimin e negociatave për ndryshimin e sistemit zgjedhor.

Postimi  i Ambasadores Yuri Kim në Twitter:

Të gjitha palët treguan lëvizje dhe janë jashtëzakonisht të afërta. Vendosni një qëllim, caktoni një afat kohor për 31 maj. Është koha për të ndaluar insistimin në pozicione të pa mundur dhe / ose krijimin e kushteve të reja. Është Koha për të mbajtur fjalën tuaj për njerëzit. Është koha për të dorëzuar