BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Politike

Zgjerohen hetimet për inceneratorët/ A do paraqitet Edi Rama? Tabaku tregon përgjigjen e kryeministrit për thirrjen si dëshmitar

Zgjerohen hetimet për inceneratorët/ A do paraqitet Edi Rama? Tabaku

Nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku, njëkohësisht edhe kryetarja e komisionit hetimor parlamentar për inceneratorët, me miratimin këtë të hënë të planit të hetimit, tha se PD nuk ka më asnjë pengesë për të çuar para drejtësisë “personat përgjegjës deri tek Edi Rama”.

Në një dekaratë për mediat nga Kryesia e Kuvendit, Tabaku u shpreh se “faktet tregojnë që PD nuk ka asnjë pengesë që t’i shkojë kësaj afere deri në fund deri kur para drejtësisë të shkojë ai që i ka mbrojtur politikisht dhe ata që kanë firmosur”.

Lidhur me listen e deshmitareve, Tabaku tha se pas dy javesh do te jape deklarimet e tij edhe kryeministri Rama qe ka konfirmuar pranine e tij.

“Nga e hëna nisim thirrjen e dëshmitarëve, me grupin e parë me mediat e specialistët në javën e dytë personat politikë, kryeministri Edi Rama qe ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij, ministrat dhe te kryetarët e bashkisë”, tha Tabaku.

Më të lexuarat