Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

'Zgjohet' Basha pas heshtjes së gjatë dhe lëshon alarmin

Postuar: 13/06/2019 - 13:55

Pas një mungese në publik, kryetari i Partisë Demokratike ka mbledhur sot gazetarët duke u shprehur se Shqipëria po shkon drejt një grushti shteti dhe vendi është në një situatë kritike. 

Deklaratat e Lulzim Bashës erdhën në mes të seancës të Kuvendit ku po zhvillohet mocioni me debat për dekretin e presidentit Meta.

Sipas kreut të PD, ky akti po kryhet nga Edi Rama në bashkëpunim me narko-shtetin dhe mafian.

“Në këto kushte kur nuk ka asnjë dyshim se zgjedhjet e vitit 2017 u diktuan nga paratë e pista të drogës dhe kërcënimi masiv. Ne e denoncuam këtë që prej ditës së parë. Raporti i ministrave teknikë i publikuar në fund të korrikut të dy viteve më parë zbuloi shkallën kriminale të shti-blerjes së votës” – tha Basha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 13:34

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për ndalimin e lëvizjes së lirë të shqiptarëve, ka ardhur reagimi zyrtar i PD.

Postuar: 19/06/2019 - 13:08

Analisti Skënder Minxhozi ka bërë një deklaratë të fortë nga emisioni ‘Real Story’, k

Postuar: 19/06/2019 - 13:04

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati ka depozituar në Kuvend propozimin për të m

Postuar: 19/06/2019 - 13:00

Që prej mbrëmjes së djeshme vendi është përfshirë nga kaosi dhe përplasjet e shumta që e kanë ten

Postuar: 19/06/2019 - 12:56

Nënkryetari i bashkisë Kamëz , Vendim Demaj thotë se kishin shkuar sot paradite në ambientet e sh