Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zhvendosja e Drejtorisë Arsimore të Shkodrës/ Ministrja Shahini ka dy fjalë për Voltana Ademin 

Postuar: 19/04/2019 - 15:47

Pas vendimt për zhvendosjen e drejtorisë Arsimore të Shkodrës, në Lezhë, ka reaguar ministrja e Arsimit, Besa Shahini.

Shahini theksoi se DAR i Shkodrës do të zhvendoset në Lezhë, pasi është vendosur që të mos ketë dy drejtori rajonale në të njëjtin qytet.

'Do të reduktohet numri i zyrave arsimore në varësi të fluksit të punës. Do të ketë gjithsej 51 zyra rajonale por nuk do të ketë shkarkime', u shpreh Shahini.

Më herët kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi i ka dërguar një letër prefektit dhe kryeministrit Edi Rama për anulim të vendimit.

Sipas Ademit 'kjo është cmenduri dhe kryeministri duhet të reflektoje sepse nuk mund të përbuzet një qytet universitar'.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 19:29

Ish deputeti i PD-së Bardh Spahia u ka bërë thirrje gjithë shkodranëve që të jenë të bashkuar për Shkodrën e të veprojnë tani, pasi nesër do të jetë shumë vonë.

Postuar: 17/08/2019 - 19:20

Parlamentit shqiptar do t’i shtohet edhe një parti tjetër në mesin e 70 partive aktuale.

Postuar: 17/08/2019 - 19:19

Edhe pse Valdrin Pjetri ka dhënë dorëheqjen, Prefekti i Qarkut të Shkodrës ka thirrur mbledhjen p

Postuar: 17/08/2019 - 18:52

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i ka kthyer menjëherë përgjigje kryeministrit, E

Postuar: 17/08/2019 - 18:38

Disa hotele janë bllokuar pasi nuk kanë paguar detyrimet përkatëse ndaj shtetit.

Postuar: 17/08/2019 - 18:20

Kryeministri Edi Rama sot për herë të parë ka treguar një sekret.

Postuar: 17/08/2019 - 17:15

Shkeljet, abuzimet dhe batërdia që po bëhet në kurriz të qindra shqiptarëve me falimentimin e &ld