Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zv/ministri i Mbrojtjes denoncon Bashën dhe ish-bashkitë e djathta: Asnjë lek për tërmetin në Korçë

Postuar: 12/07/2019 - 16:05

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka denoncuar kryedemokratin Lulzim Basha dhe ish-bashkitë e djathtë se nuk kanë bërë asgjë për të mirën e qytetarëve.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, zoti Koçi akuzon Bashën se mbledh vartësit e tij dhe iu jep urdhra për të mos humbur karrigen, por që për qytetarët as që e vë ujin në zjarr. Dhe për të vërtetuar pretendimin e tij, numri 2 i Mbrojtjes sjell si shembull zonën e Korçës, e cila pak ditë më parë u prek nga tërmeti dhe të vetmit që iu gjendën pranë këtyre banorëve ishin Qeveria dhe bashkitë e drejtuara nga socialistët.

“Basha ka bërë mbledhje me krerët e Bashkive të djathta. Urdhra pa fund për interes të karriges së tij. Opo si nuk i vajti mendja ‘ frymëzonte që të ndërmerrnin dhënie ndihme për banesat e shkatërruara nga tërmeti në Korçë? Sepse asnjë prej tyre nuk ka dhënë kokërr leku për atë situatë. Ndryshe nga bashkitë e majta që iu përgjigjën me humanizëm dhe bujari nevojës për rindërtim banesash. Përbashkinesiduhet.com”, shkruan zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 22:18

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një lidhje me emisionin ‘Open’ se për çështjen e azilantëve ka folur drejtpërdrejt me presidentin francez Emmanuel Macron, pavarësisht se ky i fundit e përmendi si &ld

Postuar: 17/10/2019 - 22:07

Gazetarja Erisa Zykaj foli rreth qëndrimit të Presidentit të Francës për hapjen e negociatave.

Postuar: 17/10/2019 - 22:02

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur së ministri i Jashtëm, Gent Cak

Postuar: 17/10/2019 - 21:58

Për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pavarësisht mbështetjeve të dhëna nga pjesa dërrmuese e ve

Postuar: 17/10/2019 - 21:47

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në emisionin ‘’Opinion’’, u shpreh

Postuar: 17/10/2019 - 21:43

Aleati i Lulzim Bashës, Dashamir Shehi tha se çështje të brendshme të vendit tonë janë pengesë kr

Postuar: 17/10/2019 - 21:38

Kryeministri Edi Rama është shprehur se nëse Shqipëria merr nesër një përgjigje negative nga BE p